ניוד קרן השתלמות למורים – כל מה שצריך לדעת

לשיחת ייעוץ חינם צרו איתנו קשר

באנר המרכז לניוד ביטוח מנהלים

ניוד קרן השתלמות למוריםניוד של קרן השתלמות היא למעשה העברה של קרן ההשתלמות לגוף אחר שינהל אותה. בדרך כלל אנשים מניידים את קרן ההשתלמות שלהם כאשר הם לא מרוצים מהתשואות שהיא מניבה להם או שדמי הניהול על קרן ההשתלמות הם גבוהים יתר על המידה. לפני שאתם מחליטים לנייד את קרן ההשתלמות שלכם לגוף אחר, ראשית עליכם להבין כיצד מתבצע ניוד של קרן השתלמות, באילו מקרים כדאי לנייד את קרן ההשתלמות ומה זה אומר ניוד קרן השתלמות.

במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנוגע לניוד קרן השתלמות.

 

ניוד קרן השתלמות למורים – על מה אנחנו מדברים?

כאשר אנו מדברים על קרן השתלמות אנחנו למעשה מדברים על אפיק חיסכון משתלם במיוחד מכיוון שהרווחים שלו פטורים ממס רווחי הון, מס רווחי שווה ערך היום לכ-25%. כמו כן, אין התחייבות מצידו של המעסיק לפתוח לעובדים שלו קרן השתלמות. אין ספק כי קרן השתלמות היא אפיק חיסכון נחמד מאוד, אך למרות זאת התנאים שלה לא תמיד מושלמים ויכולים לקרות מקרים בהם נושא מסוים בקרן ההשתלמות עלול להפריע לנו. הכוונה היא שהתנאים של הגוף בו מנוהלת קרן ההשתלמות שלנו עלולים לגרום לנו לעזוב את אותו גוף ולהעביר את קרן ההשתלמות שלנו לגוף אחר:

  • דמי ניהול גבוהים מדי במסגרת ניהול קרן השתלמות ובדומה לניהול קרן פנסיה או אפיקי חיסכון אחרים, החברה אשר מנהלת עבורנו את קרן ההשתלמות גובה מאיתנו דמי ניהול מכיוון שהיא שומרת על הכסף שלנו, מבצעת איתו השקעות בשוק ההון ומטפלת בו לאורך כל הזמן שהוא נמצא אצלה. דמי הניהול על קרן השתלמות נגבים באחוזים מן הכסף הצבור בקרן ההשתלמות, ככל שאחוז דמי הניהול יהיה גבוה יותר, כך אנחנו נפסיד יותר כסף. במקרים בהם דמי הניהול הם מוגזמים, אנו ממליצים לכם לשקול לנייד את קרן ההשתלמות שלכם לגוף אחרת.
  • תשואות נמוכות יתר על המידה – הנקודה החשובה ביותר בעת בחירת קרן השתלמות היא התשואות והרווחים של קרן ההשתלמות, אותה צריכה להשיג חברת הביטוח או בית ההשקעות בו נמצאת קרן ההשתלמות שלכם. במקרים בהם דמי הניהול על ניהול קרן ההשתלמות הם נמוכים אך התשואות על קרן ההשתלמות הן נמוכות גם, מומלץ לשקול לנייד את קרן ההשתלמות לגוף אחר מאחר ויהיה קשה מאוד להגדיל את החיסכון הקיים בקרן ההשתלמות.

ניוד קרן השתלמות למורים: מתי כדאי לנייד את קרן ההשתלמות?

חשוב מאוד להבין כי דמי ניהול גבוהים או תשואות נמוכות על הקרן הם לא דברים שאתם חייבים להסכים להם. במידה וערכתם השוואה בין מספר בתי השקעות וחברות ביטוח וגיליתם כי דמי הניהול שאתם משלמים הם גבוהים מאוד או שמא התשואות על הקרן בגופים אחרים הן גבוהות יותר בצורה משמעותית, אנו ממליצים לכם לנייד את קרן ההשתלמות שלכם ולהעבירה לגוף אחר. חשוב מאוד לציין כי אין צורך בתשלום מס על ניוד של קרן השתלמות לגוף אחר, בנוסף על כך הותק של הקרן, הכסף שקיים בקרן והזכויות של קרן ההשתלמות נשמרים ולא משתנים בכלל במהלך ניוד הקרן.

 

ניוד קרן השתלמות למורים: כיצד מתבצע ניוד קרן השתלמות?

במידה ועלה בראשכם הרעיון לנייד את קרן ההשתלמות שלכם אך עצרתם את עצמכם מלעשות זאת מכיוון שאתם לא רוצים להתעסק בכל הבירוקרטיה של פעולות מסוג זה, אין לכם סיבה לדאוג. אין ספק כי מדובר בכמות נכבדת של טפסים אשר צריך למלא. אך אין סיבה שתעברו את תהליך זה לבד, אתם יכולים להיעזר בסוכן הביטוח שלכם או בבית ההשקעות שלכם ולבקש מהם לעשות זאת עבורכם ללא תשלום, הם יהפכו את התהליך למסודר ופשוט יותר עבורכם. ניתן לומר כי ניוד של קרן השתלמות הוא תהליך הכולל בתוכו שלושה שלבים עיקריים:

  • בראש ובראשונה עליכם להבין כי כדאי לכם לנייד את קרן ההשתלמות שלכם רק כאשר מצאתם תנאים יותר טובים מהתנאים הנוכחיים שלכם. הכוונה היא שרק אם ערכתם השוואה בין מספר גופים וגיליתם כי התנאים בגוף אחר הם טובים יותר, אז כדאי לכם לנייד את קרן ההשתלמות שלכם לאותו גוף. למה מתכוונים שאומרים תנאים טובים יותר? הכוונה היא לדמי ניהול זולים יותר או לרווחים גבוהים יותר. בנוסף על כך אנו ממליצים לכם לקיים שיחת ייעוץ עם סוכן הביטוח שלכם בנוגע לניוד הקרן, ניוד של קרן ההשתלמות שלכם לגוף בעל תנאים פחות טובים עלול לגרום לכם להפסדים בטווח הרחוק.
  • ברגע שתחליטו לאיזה גוף אתם רוצים להעביר את קרן ההשתלמות שלכם, יהיה עליכם למלא את הטפסים המתאימים שיבקש ממכם הגוף החדש למלא, הגוף החדש אליו תניידו את קרן ההשתלמות שלכם הוא זה שיפתח עבורכם קרן השתלמות חדשה.
  • בשלב האחרון הגוף החדש אליו ניידתם את קרן ההשתלמות יצור קשר עם הגוף הקודם בו הייתה קרן ההשתלמות שלכם ויגיש לו בקשה להעברת כסף לקרן ההשתלמות החדשה.

מידע חשוב בנוגע לקרן השתלמות

במידה ואתם מסופקים מהתשואות שמניבה לכם קרן ההשתלמות שלכם אך דמי הניהול שהחברה גובה מכם הם גבוהים מדי לטעמכם, אנו ממליצים לכם לנסות להתמקח עם החברה לפני שאתם מחליטים לנייד את קרן ההשתלמות. הסיבה לכך היא שיש סיכויים גבוהים שאתם תצליחו להוזיל את דמי הניהול שהחברה גובה ממכם, כמו כן לא מומלץ להעביר את קרן ההשתלמות שלכם אל גוף שמציע דמי ניהול זולים אך בו זמנית התשואות של קרן ההשתלמות בגוף זה הן נמוכות, במקרים מ ןהסוג הזה אתם תפסידו כסף בטווח הרחוק.

לשיחת ייעוץ חינם צרו איתנו קשר

אודותינו

חברה מקצועית לניוד ביטוחי מנהלים, עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

 

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן