ניוד ביטוח מנהלים

חברה מקצועית לניוד ביטוחי מנהלים, עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

ניוד ביטוח מנהלים

בדצמבר 2015 המפקחת על הביטוח בישראל הודיעה כי 1.2 מיליון חוסכים שרכשו בין השנים 2004-2013 ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח יוכלו לעבור לחברות אחרות המתחרות אחת בשניה מבלי לפגוע במקדם שלהן.

לא בכדי ההחלטה הדרמטית הינה משמעותית מאוד לחוסכים. אפשרות לניוד ביטוח מנהלים פותחת את השוק הזה לתחרות המהווה יתרון גדול מאוד לחוסכים שיכולים להתמקח על גובה דמי הניהול. נכון להיום מדובר בכספים של כ-80 מיליארד שקלים של כלל החוסכים ומטרת הניוד כאמור, היא עידוד התחרות לטובת החוסכים.

מי אנחנו?

אנחנו עוזרים ללקוחותינו לנהל את ביטוח המנהלים שלהם בצורה המיטבית על מנת לייצר חסכון מירבי!

עוזרים לכם להתנהל מול חברות הביטוח, בתי ההשקעות והבנקים, בשירות אדיב, מקצועי וביחס אישי

ניוד ביטוח מנהלים

למה לבחור בנו?

שירות אישי ומקצועי

תקבלו מאיתנו יחס אישי, אדיב וחם בנוסף לשירות המקצועי ביותר שניתן לתת

שמירה על האינטרסים שלכם

המטרה שלנו היא לדאוג לאינטרסים של לקוחותינו ולוודא שאתם מקבלים את התנאים הטובים ביותר

התנהלות מול חברות הביטוח

אנחנו נפעל ונייצג אתכם מול חברות הביטוח השונות. נטפל עבורכם בכל ההתנהלות ונצמצם עבורכם את הבירוקרטיה ככל הניתן

כל מה שצריך לדעת על ביטוח מנהלים!

יציאה לפנסיה – מה מחכה לכם?

אחד מהדילמות הגדולות ביותר, מולה כל ישראלי, ללא הבדל דת גזע ומין, יידרש להתמודד בסופו של דבר, היא כיצד להבטיח כי גם לאחר מועד יציאתו לפנסיה הוא ייהנה ממשאבים כלכליים ברמה מספקת לצורך המשך קיומו בכבוד. צריך לזכור בהקשר זה, כי בניגוד לתפיסה הנפוצה של החברה הישראלית כ"מדורת השבט", בה המשפחה דואגת לכל חבריה, במקרים לא מעטים מוצאים עצמם קשישים ללא אפשרות ליהנות מסיוע משפחתי, מה שדורש מהם להסתמך אך ורק על משאביהם הכספיים לצורך הישרדות.

ניוד ביטוח מנהלים

מהו ביטוח מנהלים?

אחד מאפיקי החיסכון הנפוצים ביותר, המיועד באופן ספציפי לטובת אזרחים ותיקים הפורשים מעבודתם, הוא פוליסת ביטוח המוכרת בכינוי "ביטוח מנהלים". ביטוח זה, אשר עבר שינויים משמעותיים לאורך השנים, מבוסס על הסכם שנחתם בין המבוטח ובין חברת הביטוח, במסגרתו חברת הביטוח "מחשבת" מהו מספר החודשים המוערך שהמבוטח צפוי ליהנות מהם החל ממועד יציאתו לפנסיה ועד לפטירתו.

מספר זה, המכונה "מקדם המרה", מחולק בסכום הכולל שהצטבר בחיסכון הפנסיוני של המבוטח בעת יציאתו לפנסיה, והתוצאה הינה סכום הקצבה החודשי ממנו ייהנה המבוטח עד פטירתו, בין אם בסמיכות למועד המשוערך, ובין אם לא. בתמורה לכך, המבוטח מסכים לשלם דמי ניהול בשיעור מסוים לחברת הביטוח, כאשר לאור מידת ה"סיכון" לחברת הביטוח מהניסיון לחזות מראש את מספר חודשי החיים של המבוטח, דמי ניהול אלו עמדו לאורך שנים ארוכות על שיעורים גבוהים, ובמיוחד לאור העובדה שעד לשנת 2003, חברת הביטוח לא הייתה מוגבלת בתקרה כלשהי לדמי הניהול שהיא רשאית לדרוש.

המרכז לביטוח מנהלים - מה חשוב להכיר

ניוד ביטוח המנהלים – מה המשמעות?

כידוע, במהלך העשורים האחרונים עלתה תוחלת החיים ברמה משמעותית, כאשר עלייה זו מתבטאת גם בעלייה מתמדת במספר חודשי החיים המשוערכים מטעם חברת הביטוח עבור מבוטחים חדשים, מה שגרר עלייה לאורך השנים ב"מקדם ההמרה". בו בזמן, ובמטרה לשמור על האטרקטיביות של ביטוחי המנהלים למול מבוטחים חדשים, חברות הביטוח הורידו בהדרגה את שיעור דמי הניהול שהמבוטחים נדרשו לשלם, כאשר במהלך שנת 2003, משרד האוצר אף התערב וקבע "רף מקסימום" לשיעור דמי הניהול שחברת הביטוח רשאית לגבות.

כתוצאה מכך, נוצרה ברבות השנים קבוצה גדולה של מבוטחים בביטוחי מנהלים, בכל חברות הביטוח, אשר נהנו מחד ממקדם המרה נמוך ומובטח, ומאידך נדרשו בתשלום דמי ניהול גבוהים יחסית. מבחינת אותם המבוטחים, כל מעבר לחברת ביטוח אחרת, תוך ניוד החיסכון שבידם, גרר "איפוס" של מקדם ההמרה שברשותם.

לאור העלייה בתוחלת החיים, מקדמי ההמרה החדשים שהציעו חברות הביטוח לרוב לא התקרבו להוות אלטרנטיבה למקדמי ההמרה הישנים, שנקבעו לפני שנים רבות, ובמיוחד שהחל מסוף 2013, נאסר על חברת הביטוח להציע פוליסות ביטוח מנהלים הכוללות מקדם המרה מובטח, מה שפגע משמעותית באטרקטיביות של ביטוחים אלו.

המשמעות היא, שמבוטחים אלו הם למעשה "שבויים" בידי חברות הביטוח, ונדרשים להסכין לתשלום דמי הניהול הגבוהים עד יציאתם לפנסיה, ללא יכולת משא ומתן. במיוחד עבור מבוטחים אלו, הרפורמה החדשה בתחום הביטוח, אשר ניצניה החלו בשנת 2015, קובעת כי המבוטחים בביטוחי מנהלים, ובמיוחד אלו הנהנים ממקדם המרה מובטח, יהיו רשאים להתנייד בין חברות הביטוח, כאשר במקרים אלו, חברת הביטוח החדשה תהיה מחויבת להציע למבוטח מקדם המרה דומה, או נמוך יותר מזה העומד לרשותו.

כתוצאה מכך, מבוטחים אלו יכולים כעת לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח הנוכחית לצורך הוזלת דמי הניהול הגבוהים שהם משלמים, ובמידת הצורך אף ל"התנייד" לחברת ביטוח אחרת, בדומה למקובל בשווקים תחרותיים אחרים.

ניוד ביטוח מנהלים